SMS do Radia Q  7248 (hasło: RADIOQ na początku SMS). Telefon do studia Radia Q:  500 422 422

Wiadomości

Szczęśliwy remis KS Kutno

Piłkarze KS Kutno zremisowali na własnym boisku z Wartą Działoszyn na inaugurację rundy wiosennej IV ligi łódzkiej.

Początek spotkania należał do gospodarzy, podopieczni trenera Dominika Tomczaka stworzyli sobie kilka sytuacji ale nie potrafili ich wykorzystać. Bramkę w 37. minucie zdobyli za to goście po strzale Arkadiusza Porochnickiego. Do przerwy kutnianom nie udało się zmienić wyniku.

- Zabrakło nam skuteczności, muszę przeanalizować na spokojnie ten mecz. Najważniejsze, że pokazaliśmy charakter w końcówce - mówił po spotkaniu trener Dominik Tomczak.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku i w trzy minuty zdobyli dwa gole. Najpierw Michał Cichacki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i głową skierował piłkę do siatki i w 50. minucie było 1:1. Chwilę później długie podanie na wolne pole wykorzystał Łukasz Dynel strzelając swojego premierowego gola w kutnowskiej drużynie.

Kutnianie nie potrafili utrzymać korzystnego rezultatu. Już w 57. minucie błąd defensywy KS wykorzystał Jardel, który lobem pokonał Konrada Reszkę. Nie minął kwadrans, a ten sam zawodnik bezpośrednio z rzutu rożnego ustalił wynik na 2:3. W 76. minucie goście jeszcze raz zadali cios za sprawą Arkadiusza Porochnickiego.

Piłkarze KS walczyli jednak do końca. W 84. minucie dobre dośrodkowanie Gracjana Sobczaka wykorzystał Kamil Bartos, który wolejem umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później ręką we własnym polu karnym interweniował jeden z obrońców warty i sędzia podyktował "jedenastkę". Do piłki podszedł Adrian Kralkowski, jednak jego płaski strzał obronił bramkarz gości.

Oblężenie pola karnego przyjezdnych trwało jednak nadal i nie minęła minuta, a w polu karnym padł faulowany Sobczak. Sam poszkodowany podszedł do pilki i bezbłędnie uderzył.

- W meczu było bardzo dużo emocji. Miło, że po powrocie do klubu od razu udało się asystować i strzelić bramkę - mówił powracający do drużyny KS Kutno Gracjan Sobczak.

Kutnianie za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Zduńska Wola.

KS Kutno - Warta Działoszyn 4:4 (0:1)

0:1 - Arkadiusz Porochnicki (37')

1:1 - Michał Cichacki (50')

2:1 - Łukasz Dynel (53')

2:2 - Jardel (57')

2:3 - Jardel (69')

2:4 - Arkadiusz Porochnicki (76')

3:4 - Kamil Bartos (84')